Baltijos lygų finale – netikėta atomazga

Netikėtai baigėsi Baltijos rankinio lygų finalai. Sekmadienį lemiamose rungtynėse nesėkmes patyrė favoritėmis laikytos Minsko komandos, o čempionais tapo Ryhimiakio „Cocks“ rankininkai ir „Gomel“ rankininkės. Trys finalo ketvertuose dalyvavusios Lietuvos komandos (viena vyrų ir dvi moterų) šeštadienį pralaimėjo pusfinalio rungtynes ir sekmadienį kovojo dėl trečiosios vietos.

Vyrų čempionai – suomiai

BHL nuotr.

Baltijos vyrų lygos finalo ketvertas buvo surengtas Estijos mieste Pylvoje. Ten triumfavo Suomijos čempionė Ryhimiakio „Cocks“ komanda, permainingoje dvikovoje per pratęsimą palaužusi Minsko SKA ekipą 36:32 (12:10, 29:29). Antrojo kėlinio viduryje „Cocks“ atsiliko net 7 įvarčiais, tačiau sugebėjo atsitiesti ir nustebino varžovų ryžto nelaukusius baltarusius.

„Cocks“ finale žaidė ketvirtąjį kartą, bet auksą iškovojo pirmą sykį. Pernai „Cocks“ lemiamose rungtynėse pralaimėjo tam pačiam SKA klubui, kuris čempionu tapo tris praėjusius sezonus.

Rungtynėse dėl trečiosios vietos Kauno „Granitas“ pralaimėjo finalo ketverto šeimininkui Pylvos „Serviti“ klubui 28:30 (14:10). Granitiečiai pirmojo kėlinio viduryje perėmė iniciatyvą (įmetė 6 įvarčius be atsako ir nutolo 10:6) ir ilgai pirmavo, bet antrojo kėlinio viduryje patys pateko į gilią duobę (pirmaudami 22:20 kelių minučių atkarpą pralaimėjo 1:5) ir iš jos neišsikapstė.

Šeštadienį pusfinalyje granitiečiai nusileido „Cocks“ klubui 24:33 (11:16).

Baltijos lygoje žaidė 12 komandų iš penkių šalių: po tris – iš Estijos, Latvijos ir Baltarusijos, dvi – iš Lietuvos, viena – iš Suomijos.

Kitas Lietuvos atstovas Klaipėdos „Dragūnas“ iš kovos dėl medalių pasitraukė pralaimėjęs ketvirtfinalio seriją „Serviti“ klubui.

Moterys kovojo Kaune

f431gomelStipriausios Baltijos šalių moterų komandos buvo susirinkusios Kaune. Šeštadienį pusfinalyje abi Lietuvos komandos nusileido viešnioms iš Baltarusijos, o sekmadienį finale „Gomel“ įtikinamai įveikė Minsko BNTU ekipą 36:27 (20:15). Pernai šios komandos irgi žaidė finale, bet tada stipresnė buvo BNTU.

Rungtynėse dėl trečiosios vietos „Garliava“ pranoko Lietuvos čempioną Kauno „Žalgirį“ 31:23 (14:8).

Pusfinalyje „Garliava“ nusileido Minsko BNTU 27:38 (14:21), „Žalgiris“ – „Gomel“ 28:41 (10:16).

Baltijos moterų lygoje žaidė penkios komandos: trys – iš Baltarusijos, dvi – iš Lietuvos. Turnyre ketino dalyvauti ir vienas Latvijos klubas, bet jo vadovai prieš pat startą nusprendė, kad Baltijos lygos finansinė našta bus per didelė.

Baltijos vyrų lyga

Finalas

Ryhimiakio „Cocks“ – Minsko SKA 36:32 (12:10; 29:29). N.Ronbergas 12, T.Tamminenas 9/ M.Vailupavas ir V.Kulešas po 10.

Dėl 3 vietos

Kauno „Granitas“ – Pylvos „Serviti“ 28:30 (14:10). V.Drevinskas 9, D.Virbauskas ir M.Urbonas po 5, V.Jarukas 4, M.Štarolis 3, P.Orlovksi 2/ A.Puna 8, K.Muuga 7.

Baltijos moterų lyga

Finalas

„Gomel“ – Minsko BNTU 36:27 (20:15).

„Garliava“ – Kauno „Žalgiris“ 31:23 (14:8). D.Šatkauskaitė 11, G.Rinkevičiūtė ir E.Aglinskaitė po 4, L.Masiulevičiūtė ir E.Drūlytė po 3, L.Bernatavičiūtė, K.Bušaitė ir K.Sparnauskaitė po 2/ G.Vidūnaitė 7, S.Kazlauskaitė 6, D.Ilčiukaitė ir I.Verbovik po 3, N.Palionytė ir A.Kniubaitė po 2.