50 metų – ne riba

Pastaruosius du dešimtmečius Vokietijoje gyvenanti Lietuvos rankininkė Miroslava Trainovskaja-Rickevičienė (Ritskiavitchius) 50-ojo gimtadienio proga sulaukė neįprastos dovanos. Buvusi SSRS, Lietuvos ir Vokietijos rinktinių žaidėja buvo pakviesta prisidėti prie Vokietijos antrojoje lygoje rungtyniaujančios Bad Homburgo miesto „Ober Eschbach“ komandos.

taunus-zeitung.de nuotrauka
taunus-zeitung.de nuotrauka

 

Dauguma komandos draugių ir varžovių 25 ar 30 metų jaunesnės? Tai – ne problema vasario 23-ąją dieną 50-ąjį gimtadienį pažymėjusiai M.Rickevičienei. Tituluota veteranė, kurios galingų metimų prieš porą dešimtmečių neatremdavo net geriausios pasaulio vartininkės, nesuabejojo savo galimybėmis aikštėje grumtis su gerokai jaunesnėmis varžovėmis ir atsiliepė į buvusio trenerio pagalbos šauksmą.

M.Rickevičienė apsivilko „Ober Eschbach“ aprangą ir bando padėti šiai komandai išsaugoti vietą Vokietijos antrojoje bundeslygoje. Jau pirmosios rungtynės parodė, kad Nemenčinėje sportinį kelią pradėjusi rankininkė savo jėgų nepervertino – M.Rickevičienė per du mačus įmetė 9 įvarčius, o „Ober Eschbach“ nutraukė ilgą pralaimėjimų seriją.

 

Praėjusio amžiaus devintajame ir dešimtajame dešimtmečiuose M.Rickevičienė buvo viena geriausių Lietuvos rankininkių. Ji žaidė 1988 metais IHF taurę laimėjusioje Vilniaus „Eglėje“, buvo kviečiama į SSRS rinktinę, rungtyniavo Lietuvos rinktinėje. Po to M.Rickevičienė išvyko į Vokietiją ir žaidė Gyseno „Lutzellinden“ klube, kuris tuo metu buvo vienas pajėgiausių Europoje. Lietuvė tapo Vokietijos piliete ir atstovaudama šiai šaliai laimėjo 1997 metų pasaulio pirmenybių bronzos medalį.

M.Rickevičienė profesionalės karjerą baigė 2006 metais, bet nuo rankinio nenutolo ir rungtyniavo Krumštadto miestelio mėgėjų komandoje (Lietuvos atitikmenimis ši komanda varžosi rajono pirmenybėse).

 

Persikelti į daug aukštesnio lygio varžybas M.Rickevičienei pasiūlė buvęs ilgametis jos treneris Jurgenas Gerlachas, anksčiau ketvirtį amžiaus vadovavęs „Lutzelinden“ rankininkėms. J.Gerlachas vasario viduryje buvo pakviestas nuo iškritimo gelbėti „Ober Eschbach“ ekipą, o įvertinęs situaciją nusprendė, kad jam pravers ir patyrusios lietuvės pagalba.

Treneris nesuklydo. Debiutuodama „Ober Eschbach“ komandoje M.Rickevičienė už tris 2 minučių pašalinimus buvo nubausta raudona kortele, bet iki tol į Dortmundo „Borussia“ vartus spėjo įmesti 4 įvarčius. Per antrąsias rungtynes su „Rosengarten-Buchholz“ ekipa lietuvė pelnė 5 įvarčius. „Ober Eschbach“ pralaimėjo „Borussia“ rankininkėms 24:35, bet su „Rosengarten-Buchholz“ sužaidė lygiosiomis 23:23 ir nutraukė šešių pralaimėjimų seriją.

Čempionato pabaigoje M.Rickevičienės ir jos komandos draugių laukia labai sunki užduotis. „Ober Eschbach“ per 20 rungtynių surinko tik 5 taškus ir užima paskutinę 15-ąją vietą. Nuo trokštamos 12-osios pozicijos Bad Homburgo rankininkės atsilieka net 10 taškų, o žaisti liko vos 8 rungtynes.

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s